Psychika & Trening

dogi argentyńskie

Na spacerze z koleżanką DA Meerą

Odległość od miasta, psy żyjące razem z nami w domu, mające możliwość zabawy w wodzie jak i pokonywania wielu kilometrów to zalety, które sprzyjają temu, by nasze czworonogi zdrowo rozwijały się. Bardzo ważne jest to, by psy w aktywny sposób doskonaliły sylwetkę, ale też by posiadały stabilną psychikę: poznawały otoczenie, ludzi, inne zwierzęta, współpracowały z przewodnikiem.

psy

Zabawa to też trening

Praca z psami polega na codziennej kumunikacji, która tworzy więź z przewodnikiem. Interpretując ich zachowanie należy pamiętać, że właściwością psychiki czworonogów jest umiejętność komunikacji społecznej. Psy potrafią bardzo dobrze odczytywać sygnały wysyłane przez nas. Wiedzą, kiedy jesteśmy zdenerwowani, smutni, radośni, dlatego że zawsze funkcjonowały z nami.

dog argentyński

Risty – przywołanie

Fakt, że pies jest stworzeniem społecznym warunkuje również potrzebę jego ciągłego kontaktu z człowiekiem. Aby relacje pies – człowiek były prawidłowe – zwierzę musi mieć zaufanie do przewodnika i znać reguły, które określają, na co może sobie pozwolić, a czego nie wolno robić. Staramy się też uczestniczyć w wystawach krajowych i międzynarodowych, by naszym psom nieobce były sytuacje związane z dużą ilością ludzi, psów, dżwiękami, sytuacjami nietypowymi. 

Nasze dogi argentyńskie

Nasze dogo argentino

Ucząc czworonoga właściwych zachowań trzeba wiedzieć jak uczy się nasz pies – i nauczyć się z nim komunikować.

Psy są różne, mają odmienne cechy charakteru. Jedne szybciej uczą się, inne bardziej opornie. Jedne wymagają częstych powtórzeń, innym wystarczy niewiele. Ważne jest, by obserwować swojego psa i dostosować zadania do jego umiejętności i chęci.

Trening to nie tylko poddawanie psa wysiłkowi fizycznemu, ale również psychicznemu. Oba te elementy muszą współgrać, by pies i właściciel byli szczęśliwi.

dog argentyński

Nasze dogo jako towarzysze sesji fotograficznej